318455051 472334211708760 2981926228286061675 n
Ανακοινώσεις Γενικά Δράσεις Πολιτιστικές Δράσεις

Η σχολική μας βιβλιοθήκη

Με ιδιαίτερη χαρά παραλάβαμε από τον εκδοτικό οίκο “Ψυχογιός” ένα δέμα γεμάτο με λογοτεχνικά βιβλία!!

Όπως μας ανέφερε στην επικοινωνία μας η κ. Άντζυ Μυλωνοπούλου -Υπεύθυνη Παιδικών & Σχολικών Εκδηλώσεων | Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων του εκδοτικού οίκου :

“είναι πολιτική της εταιρείας μας να εργαζόμαστε για το κοινωνικό σύνολο και να επιστρέφουμε μέρος της ευημερίας μας σε αυτό.

Γι αυτόν τον λόγο, κινούμενοι από την ευαισθητοποίησή μας, επιδιώκουμε να αναλαμβάνουμε πρωτοβουλίες που καλλιεργούν την φιλαναγνωσία ανταποκρινόμενοι σε όλα τα αιτήματα για δωρεές και προσφέροντας δεκάδες χιλιάδες βιβλία σε σχολεία, βιβλιοθήκες και οργανισμούς.”

Ο εκδοτικός οίκος ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημά μας και τους ευχαριστούμε από καρδιάς.

Τα αιτήματά μας σε εκδοτικούς οίκους στόχο έχουν τον εμπλουτισμό και την ενίσχυση της σχολικής μας βιβλιοθήκης.

Προς ενημέρωσή σας η Σχολική Βιβλιοθήκη θα λειτουργήσει ως δανειστική και για την τοπική κοινωνία, όπου θα ενημερωθείτε άμεσα για την έναρξη λειτουργίας αυτής.

Παρακαλείσθε ωστόσο όσοι έχετε βιβλία τα οποία δεν χρειάζεστε πλέον και είναι σε καλή κατάσταση να τα δωρίσετε στα σχολεία μας.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων